Jak vyčistit římské rolety

Chcete se dozvědět, jak správně vyčistit vaše římské rolety, aniž by se poškodily? Pak jste tady správně.

Mohu římské rolety vyprat?

V prvé řadě byste měli vědět, zda můžete rolety jednoduše strčit do pračky. Pokud ano, máte vyhráno. Některé římské rolety by se ale prát neměly, proto si tuto informaci raději ověřte. V případě, že je vyprat nemůžete, musíte zvolit jinou metodu. Ta se odvíjí zejména od typu znečištění.

Čištění římských rolet od prachu

Římské rolety byste měli pravidelně vysávat, případně jednou za čas otřít suchým hadříkem. Vysavač nastavte na nejnižší výkon a roletu si přidržujte. Postupujte opatrně a s citem, prach jde zpravidla vysát bez problémů. I samotné vytahování a stahování rolet zabraňuje usazování prachu.

Čištění římských rolet od skvrn

Skvrny jsou oproti prachu poněkud náročnějším soupeřem, ale nebojte se, zvládnete si poradit i s nimi. Pomůže vám kombinace navlhčeného hadříku a jemného čisticího prostředku. Zaměřte se jen na samotné skvrny a snažte se příliš netlačit. Poté římské rolety zlehka omyjte čistou vodou a nechejte uschnout.

Čištění navíjecího mechanismu

Navíjecí mechanismus římských rolet nevyžaduje žádnou speciální péči, udržuje se čistý samotným používáním. Pokud tedy každé ráno vytáhnete a večer zase stáhnete rolety dolů, prach se na navíjecím mechanismu nestihne usadit.

 

 

 

Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4