3 důvody, proč Vám nemusí fungovat oboustranná lepicí páska

Oboustrannou lepicí pásku 3M čas od času použije každý z nás. Chceme s nimi přilepit třeba kachličky nebo doplňky do domácnosti. Víte však na jaké chyby byste si při použití oboustranných lepicích pásek měli dávat pozor?

Nezapomeňte odmastit lepený povrch

Před nalepením pásky je důležité pořádně odmastit povrch, na který chcete oboustrannou lepicí pásku aplikovat. Kov můžete odmastit například pomocí benzinu, lihu nebo acetonu. Při použití těchto látek byste také neměli zapomenout na ochranný oděv, abyste předešli nechtěným zraněním. Pokud potřebujete odmastit např. dřevo nebo kůži, pak je nejvhodnější použít aceton nebo rozpouštědlo. Nebo také můžete pomocí brusného papírku odstranit horní vrstvu. No a pokud potřebujete lepit plast, tak můžete také využít již zmíněný aceton případně kapalinu obsahující alkohol.

Použijte dostatečně silné pásky

Při lepení oboustrannou lepicí páskou 3M je také nutné si dát pozor na to, jak tlustou pásku použijeme. Nedostatečně silný pásek totiž nemusí udržet lepený předmět. Ten pak může spadnout a rozbít se. Pro vnitřní použití je doporučeno využívat pásku o síle jednoho milimetru.

Jak oboustrannou lepicí pásku 3M skladovat?

Pokud chcete omezit stárnutí oboustranné pásky, pak se doporučuje ji skladovat např. v plastovém sáčku či potravinářském fólii.

Další tipy:

Pokud byla páska vystavena chladu, pak bychom před lepením měli počkat, až dosáhne pokojové teploty. Pokud bychom nepočkali pak by mohla páska špatně lepit.

Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4