Už jste slyšeli o firmě Eaton Walterscheid?

eaton walterscheid

Tento článek se zabývá důležitostí firmy Eaton Walterscheid v oboru hydrauliky. Mimoto se dočtete o tom, jak se principy hydrauliky v praxi využívají v mnoha průmyslových oblastech.

Pascalův zákon nám dal hydrauliku

Pokud si nepamatujete z hodin fyziky, hydraulika je nauka o fyzikálním působení vzájemných sil kapalin a jejich prostředí. Pascal byl první, kdo definoval působení kapalin a jejich prostředí s jejich přesunem mezi sebou do fyzikálního vzorce. Pascalův zákon definuje zvětšování síly působením tlaku na kapalinu pro její přesun do druhé nádoby. Při opakovaném stlačení, v závislosti na velikosti nádoby na kapalinu, se síla buď zvětšuje, nebo zůstává stejná.
Tento princip se používá ve velkých hydraulických strojích a součástkách, které v průmyslu umožňují tvorbu dalších užitečných věcí.

V jakém průmyslu najdete firmu Eaton Walterscheid?

Firma Eaton Walterscheid je špičkou ve výrobě a prodeji součástek využívaných v průmyslu používající hydrauliku.
Již v roce 1957 se stalo šroubení s oboustranně kuželovým prstenem specialitou v oboru, který dal počátky naprostému výrobnímu převratu v oblasti hydraulického šroubení.
Následně v roce 1973 přišli s novinkou - přizpůsobily výrobní program na DIN 2353, a doplnili ji o systém se zářezným prstenem.
Velkým převratem byl roku 1985 výroba WALPRO šroubení, které se stalo objektem dalších převratných vylepšení po dobu dalších 30-ti let.

Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.