Jaký je rozdíl mezi kartáčovaným a leštěným nerezem?

kartáčovaný nerez

Nerezový kov je velice versatilní a skutečnost, že se používá ve velkém množství odvětví to jedině potvrzuje. Pokud se o toto zajímáte, možná jste již narazili na skutečnost, že nerez se dá různě povrchově upravovat tak, aby vyhovoval vzhledovým i funkčním požadavkům. Jak se mění postup a obor využití pro kartáčovaný nerez a leštěný nerez.

Kde najdete kartáčovaný nerez

Kartáčovaný nerez má poměrně specifický vzhled. Nejčastěji jej najdete jako designový prvek, nebo jako materiál pro kuchyňské spotřebiče. Jeho specifický a luxusní vzhled je typický matnějším stříbrným povrchem, na kterém lze vidět směr a cesty brusného kartáče.
Když je tento povrch čistý, působí elegantně a profesionálně, jelikož na povrchu nejsou téměř patrné otisky prstů nebo prachové částice. Často se z broušeného nerezu vyrábí povrchy pečící trouby, mikrovlnek, rychlovarných konvic, toustovačů, topinkovačů a dalších domácích spotřebičů, nádobí ale také úchyty na skříně, lampy, kliky a odpadkové koše. Dalším typickým zástupcem výrobku z kartáčovaného nerezu je kuchyňský dřez.

Kde najdete leštěný nerez

Leštěný nerez, pokud je dobře udržován, poskytuje téměř zrcadlový odraz. Samozřejmě záleží na tvaru předmětu, který je z leštěného nerezu vyroben, ale v podstatě se v nerezu můžete velmi dobře vidět. Nejčastěji se používá jako designový prvek, jako materiál pro nerezové sochy, nebo kovové koupelnové doplňky. Kohoutky, sprchové hlavice, vestavěné špunty, nebo držáky na toaletní papír jsou často z leštěného nerezu a působí, když jsou čisté, velmi sterilním dojmem.
Ovšem právě pravidelná potřeba správného čištění leštěného nerezu může být důvod, kvůli kterému si jej ne všichni budou chtít pořídit. Je na něm totiž vidět každá kapka vody, obzvlášť, když máte vodu tvrdou a zapomenete ji z povrchu utřít.

Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.